Obeležene dve decenije Sportske akademije

Datum: 16.10.2016 • • Pogledano: 718
Visoka škola strukovnih studija "Sportska akademija" započela je svoju misiju u oblasti obrazovanja i sporta pre 20 godina kada su na inicijativu nekadašnjeg atletskog reprezentativca i rekordera prof. dr Leona Lukmana sportska društva Partizan i Crvena zvezda, Olimpijski komitet Srbije i grad Beograd odlučili da se prihvate osnivanja ove ustanove. Dr Leon Lukman je, dakako, bio peti osnivač i alfa i omega ove visoke škole koja je, kako je rekao juče na svečanosti u Skupštini grada Beograda, za minulih 20 godina rada dala 1956 diplomaca među kojima su ne samo bivši vrhunski sportisti, već i vrhunski sportski stručnjaci i administratori koji igraju značajnu ulogu i u svetskom, a ne samo u našem sportu.

Kliknite na donje slike da biste ih videli u punoj veličini.

sportska akademija obelezila 20 godina dnevni list politika
Članak objavljen u dnevnom listu "Politika" 14. oktobra 2016. godine

klaudija bokel leon lukman
Klaudija Bokel i prof. Leon Lukman ispred Skupštine grada Beograda